Болюча менструація погіршила результати іспитів

Опитування дівчат-підлітків у Великій Британії показало, що інтенсивна, подовжена або болюча менструація може спричиняти більш часту відсутність на заняттях та нижчі оцінки на підсумкових тестах. Оскільки більш як половина респонденток стикалися з болем під час менструації, це може бути серйозною перешкодою для жінок в освіті та науці. Результатами дослідження поділилися на medRxiv.

GIPHY

GIPHY

Як виявили зв’язок між менструацією та оцінками?

Науковці провели опитування більш як 2600 дівчат віком 13-16 років, збираючи дані про те, чи мали вони інтенсивні кров’яні виділення, болючу менструацію або подовжений цикл, а тоді порівняли ці дані з кількістю пропущених днів у школі та оцінками на підсумкових тестах.

Виявилося, що більш інтенсивна або довга менструація, яка зустрічалася у 36 відсотків респонденток, була пов’язана з пропуском додаткових 1,7 навчальних днів та нижчими на 5,7 балами, що еквівалентно втраті балу у 5-бальній системі. Крім того, у дівчат із такими симптомами були на 27 відсотків нижчі шанси отримати задовільну оцінку на підсумкових тестах.

Менструальний біль, який зустрічався вже у 56 відсотків респонденток, пов’язали з пропуском додаткових 1,2 навчальних днів та нижчими на 16 відсотків шансами отримати «задовільно». Такі результати показують, що симптоми, з якими стикається приблизно половина населення Землі, можуть мати значно більш згубний вплив на академічну успішність, ніж припускали раніше.

  1. Менструальний біль може бути викликаний ендометріозом — гінекологічним захворюванням, за якого клітини ендометрію розростаються поза межами матки. І як нещодавно показало дослідження, спричиняти його можуть бактерії.