У Японії знайшли новий вид рослин під землею. Їх назвали борсучим свічником

У Японії біологи виявили новий вид і рід рослин, що живуть під землею та не фотосинтезують. Їм дали народну назву «борсучий свічник», зокрема за те, що як і борсук, рослина живе під землею. Про знахідку пише New Scientist, а стаття з описом виду вийшла у Journal of Plant Research.

Relictithismia kimotsukiensis. TAGANE Shuichiro

Relictithismia kimotsukiensis. TAGANE Shuichiro


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що особливого у борсучому свічнику?

Незвичайну рослину знайшов ботанік-аматор ще 2020 року у горах Кімоцукі острова Кюсю, однак дотепер вченим не вистачало даних, щоб описати її. І навіть зараз вдалося помітити усього п'ять особин рослини в єдиній локації. Але цього було достатньо, щоб вчені виділили рослин не лише в новий вид, а й рід. Латинською їх назвали Relictithismia kimotsukiensis, що можна перекласти як релікт тісмії (роду близьких до них рослин Thismia) з Кімоцукі.

Рослина має дивакуватий вигляд, дещо схожа на восьминога. Розміром вона сягає усього 3 сантиметри у висоту та 2 сантиметри у ширину. На відміну від більшості інших рослин, вона добуває собі органічні речовини не фотосинтезом, а від грибів, з якими живе у симбіозі.

  • Під землею нещодавно зробили відкриття й інші ботаніки, працюючи на Борнео. Вони виявили пальми, які мають підземні квітки
  • Також у лісах Борнео знайшлася нова хижа рослина з підземними глечиками