На Борнео знайшли пальми з підземними квітками

На Борнео знайшли новий вид пальм, який виділився з-поміж інших цвітінням та плодоношенням під землею, за що отримав назву Pinanga subterranea, тобто пінанга підземна. Про знахідку пише The Guardian з посиланням на статті (1, 2) у журналах Palms та Plants, People, Planet.

Пальма Pinanga subterranea та її плоди. Agusti Randi et al. / Palms, 2023

Пальма Pinanga subterranea та її плоди. Agusti Randi et al. / Palms, 2023

Що у цій рослині незвичайного?

Описаний науковцями з Великої Британії, Індонезії та Малайзії новий вид пальм має нічим не примітні надземні зелені листки. Однак коли вчені побачили, як кабани розрили під нею землю, то зрозуміли, що її стебла, квіти та плоди приховані під землею. Наступні ретельні дослідження підтвердили це твердження. Pinanga subterranea має окремі зеленувато-білі й непомітні жіночі квітки та, очевидно, чоловічі квітки, хоча останні поки що не вдалося побачити. Це означає, що хтось має запилювати пальму, однак вчені поки не знають, хто виконує цю роль під землею. Проте вони помітили, що кабани допомагають поширювати насіння пальми.

Двосантиметрові плоди рослини початково є білими, але стають яскраво-червоними при дозріванні. Місцеві жителі про цю пальму знають вже давно і споживають у їжу її солодкі плоди під час робіт у лісі. За словами вчених, це ще раз підкріплює потребу дослідників співпрацювати з аборигенами при вивченні місцевої природи.

Нещодавно на Борнео відкрили інший вид рослин під землею — хижу непентес сором'язливу (Nepenthes pudica), яка ловить підземними пастками комах та павукоподібних.