У столиці Нової Зеландії вперше за століття вилупилися дикі ківі

Двох пташенят рідкісних ківі помітили у дикій природі поруч з новозеландською столицею Веллінгтоном, чого в регіоні не було вже понад 100 років. Поповненню посприяли старання природоохоронців у співпраці з місцевими корінними народами та фермерами, які підтримали кампанію зі збереження ківі. Про успіх повідомляє The Guardian.

Двоє пташенят ківі, що з'явилися у Веллінгтоні вперше за століття. Pete Kirkman

Двоє пташенят ківі, що з'явилися у Веллінгтоні вперше за століття. Pete Kirkman

Чому це велика подія для ківі?

Ківі (Apteryx) вважаються національним символом Нової Зеландії, а разом із тим і одними з найбільш вразливих до зникнення птахів у країні. Колись їх було близько 12 мільйонів по всій Новій Зеландії, але зі знищенням природного середовища людиною та привезенням нетипових хижаків чисельність ківі скоротилася до 68 тисяч. Дорослі птахи, хоч і не літають, можуть відбитися гострими кігтями від невеликих нападників, але не впораються з такими великими хижаками як собаки. Тоді як малі пташенята цілком беззахисні, особливо від поширених у регіоні горностаїв (Mustela erminea). Щоб відновити чисельність ківі, зокрема у столиці, природоохоронці випустили у листопаді 2022 року 11 особин за 25 кілометрів від центру Веллінгтона. На початку цього року випустили ще 52, а в наступні п'ять років планують ще 200. Птахів надало одне корінне плем'я, тоді як інше зголосилося стати захисниками ківі у регіоні. Водночас понад 100 землевласників погодилися розмістити на своїх землях пастки для горностаїв, покривши ними площу у 24 тисячі гектарів, щоб захистити завезених у регіон ківі від хижаків.

  • А біля озера Вакатіпу на Південному острові Нової Зеландії випустили інших рідкісних нелітаючих птахів — такахе, яких не бачили в регіоні з 1898 року.