У Шотландії випустили на волю 19 лісових котів

У сосновому лісі Шотландського Гайлендсу випустили 19 молодих особин лісового кота, народжених і вирощених у неволі. Надалі природоохоронці планують випустити ще близько 40 тварин. Вони сподіваються, що це допоможе вберегти диких котів Великої Британії від вимирання, популяція яких суттєво скорочується через схрещування із домашніми котами. Про рятувальну програму пише The Guardian.

Лісовий кіт. Jeremy Sutton-Hibbert / The Guardian

Лісовий кіт. Jeremy Sutton-Hibbert / The Guardian

Як відреагували коти на волю?

У 2019 році Міжнародний союз охорони природи встановив, що популяція лісових котів (Felis silvestris) у Шотландії близька до вимирання. Тоді у природі нарахували усього близько 30 особин лісових котів, після чого природоохоронці створили проєкт із відновлення популяції. 19 котів, яких випустили протягом останніх трьох місяців означили першу фазу програми реінтродукції. Кожного кота позначили GPS-датчиками для відстеження його пересування та поведінки. Щоб допомогти тваринам прижитися, їх підгодовують, доповнюючи їхній звичний раціон із кроликів, полівок і мишей. На жаль, один кіт не вижив, але інші успішно освоюють нову територію. Про успіх програми загалом можна буде судити лише через кілька років. І першим випробуванням для тварин стане самостійне виживання взимку, коли холодно і мало їжі. Якщо коти виживуть і програма продовжиться, дослідники сподіваються, що місцева влада ухвалить обов'язкову стерилізацію та чіпування домашніх котів, щоб убезпечитися від повторення ситуації.

  • У Великій Британії зараз активно відновлюють популяцію і бобрів. І в Лондоні нещодавно народилося перше бобреня за 400 років.