Вперше за 400 років у Лондоні народилося бобреня

У Лондоні вперше за чотири століття помітили дитинча бобра. Це сталося через півтора року від початку програми реінтродукції до столиці Великої Британії цих тварин, що їх винищило надмірне полювання у XVI столітті. Бобреня незабаром пройде ретельний огляд у ветеринарів, щоб упевнитися у його здоров'ї, а також дізнатися його стать. Про таке пише The Guardian.

Лондонське бобреня. Colin Pressland

Лондонське бобреня. Colin Pressland

Чому це велика подія?

У Єлизаветинську епоху на території Великої Британії бобри щезли — це було наслідком надмірного полювання на тварин заради їхнього хутра та м'яса. Але бобри є важливими інженерами екосистеми, змінюючи середовище своїми греблями. Тому їх винищення призвело до частіших повеней і затоплень людських поселень. Через це бобрів взялися реінтродукувати до Великої Британії. У Лондоні проєкту виділили 4 гектари паркової території на заході міста. Організатори планують, що люди зможуть поспостерігати за тваринами на «бобрових сафарі» в рамках програми відновлення популяції бобрів.

  • Не всюди бобри такі бажані тварини, як в Лондоні. На Алясці, наприклад, вони вкрай сильно поширилися та навіть стали сприяти таненню вічної мерзлоти.