У Польщі під час дорожних робіт знайшли «вампірське» кладовище

Польські робочі під час дорожніх робіт у селі Люзіно натрапили на рештки приблизно 450 людей на місці кладовища біля церкви віком близько 300 років. Спосіб поховання частини з тіл свідчить, що померлих вважали «вампірами» і впевнялися, що вони не постануть після смерті, зокрема відрізанням мертвим голів. Про знахідки повідомляє The First News.

Місце будівництва дороги, де знайшли «вампірське» кладовище. Gmina Luzino / Luzino

Місце будівництва дороги, де знайшли «вампірське» кладовище. Gmina Luzino / Luzino

Як ховали вампірів?

Вірування у вампірів — лихих істот, якими постають після смерті деякі люди, наприклад, із вродженими вадами або померлі неприродною смертю — було поширене у східних частинах Європи. Щоб убезпечитися від зловісного сценарію, підозрілих людей ховали, упевнюючись, що вони не зможуть встати з могил — відсікали їм голови, розчленовували чи прибивали кілками. Нещодавно у Польщі знайшли жінку-«вампіра», яку поховали із серпом над шиєю у XVII столітті.

Яма з численними кістками. Maciej Stromski<br>

Яма з численними кістками. Maciej Stromski

Цього разу на стародавньому кладовищі біля польської церкви XVIII століття знайшли одразу декілька тіл зі слідами антивампірських ритуалів. Наприклад, деякі були обезголовлені, а їхні тіла розмістили поміж ногами померлих. У 30 відсотків тіл біля голови, ніг і рук були цеглини, а в їхньому роті — монета. Одна з них датована 1846 роком. Імовірно, так родичі намагалися викупити для душі посмертя. Окрім чотирьох сотень окремих поховань, на локації також знайшли три ями перемішаних кісток людей.

Скелет із відрубаною головою поміж ніг. Maciej Stromski<br>

Скелет із відрубаною головою поміж ніг. Maciej Stromski

Раніше ми писали, що аналіз ДНК допоміг реконструювати зовнішність іншого «вампіра» — фермера з Коннектикуту, який помер у XIX столітті.