У Перу знайшли храм для жертвоприношень з рештками трьох людей

Під дюною в районі Занья в Перу археологи знайшли стіни храму для жертвоприношень віком 5000 років, а серед них — рештки трьох людей, загорнуті у тканину. З цього археологи зробили висновок, що віднайдений храм був постійним місцем проведення ритуалів. Також на стінах знайшли зображення істоти з людським тілом, пташиною головою, рисами кота та кігтями рептилії. Про знахідку повідомив портал Live Science.

Зображення зі стіни храму. DDC Lambayeque

Зображення зі стіни храму. DDC Lambayeque

Що ще відомо про знахідку?

Розкопки, які почалися 3 червня, виявили глиняні стіни храму з багатьма поверхами та центральними сходами, що вели на своєрідну «сцену». Вершечок стін був вкритий тонкою штукатуркою з витонченим візерунком. Науковці також знайшли сліди культури Моче, датовані 600-700 роками нашої ери, і поховання п’яти- чи шестирічної дитини, яке відбулося ще пізніше. Ці розкопки відбулися у рамках масштабного проєкту, який має на меті дослідити історію Перу від найдавніших часів.

Більше жертвоприношень з Америки

👬 Науковцям вдалося розгадати загадку жертвоприношень майя, під час яких вони вбили щонайменше 64 хлопчиків. Виявилося, що майя просто наслідували міт про братів-близнюків, які обдурили богів.

🦙 А от інки, як виявилося, принесли в жертву лам, поховавши їх живцем. За припущенням науковців, така жертва мала не меті примирення із нещодавно завойованими народами.

☠️ За допомогою комп’ютерної томографії науковцям вдалося визначити причину смерті трьох людей, яких муміфікували 900-1280 років тому. Виявилося, двох з них жорстоко вбили.