Під дюною в районі Занья в Перу археологи знайшли стіни храму для жертвоприношень віком 5000 років, а серед них — рештки трьох людей, загорнуті у тканину. З цього археологи зробили висновок, що віднайдений храм був постійним місцем проведення ритуалів. Також на стінах знайшли зображення істоти з людським тілом, пташиною головою, рисами кота та кігтями рептилії. Про знахідку повідомив портал Live Science.
Що ще відомо про знахідку?
Розкопки, які почалися 3 червня, виявили глиняні стіни храму з багатьма поверхами та центральними сходами, що вели на своєрідну «сцену». Вершечок стін був вкритий тонкою штукатуркою з витонченим візерунком. Науковці також знайшли сліди культури Моче, датовані 600-700 роками нашої ери, і поховання п’яти- чи шестирічної дитини, яке відбулося ще пізніше. Ці розкопки відбулися у рамках масштабного проєкту, який має на меті дослідити історію Перу від найдавніших часів.
Більше жертвоприношень з Америки
👬 Науковцям вдалося розгадати загадку жертвоприношень майя, під час яких вони вбили щонайменше 64 хлопчиків. Виявилося, що майя просто наслідували міт про братів-близнюків, які обдурили богів.
🦙 А от інки, як виявилося, принесли в жертву лам, поховавши їх живцем. За припущенням науковців, така жертва мала не меті примирення із нещодавно завойованими народами.
☠️ За допомогою комп’ютерної томографії науковцям вдалося визначити причину смерті трьох людей, яких муміфікували 900-1280 років тому. Виявилося, двох з них жорстоко вбили.