У людському тілі нарахували близько 30 трильйонів клітин

В організмі середнього чоловіка нараховується близько 36 трильйонів клітин, показало дослідження німецьких та американських вчених. Між тим, у тілі жінок виявилося приблизно 28 трильйонів клітин, а в дітей віком 10 років — 17 трильйонів, зазначають автори у журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Поділ людських фібробластів. Nilay Taneja, Vanderbilt University, and Dylan T. Burnette, Ph.D., Vanderbilt University School of Medicine / NIH

Поділ людських фібробластів. Nilay Taneja, Vanderbilt University, and Dylan T. Burnette, Ph.D., Vanderbilt University School of Medicine / NIH

Як порахували клітини?

Команда вчених на чолі з дослідниками Інституту математики в науках імені Макса Планка проаналізувала понад 1 500 джерел наукової літератури, присвяченої розмірам, масі та кількості різних типів клітин у тканинах людського організму. На основі зібраної інформації вони й змогли розрахувати, скільки клітин міститься у тілі середнього чоловіка вагою 70 кілограмів, жінки вагою 60 кілограмів та 10-річної дитини вагою 32 кілограми. Що цікаво, внесок різних типів клітин у масу тіла виявився приблизно однаковим, всупереч розмірам самих клітин. Наприклад, маса всіх червоних кров'яних тілець, що є одними з найменших у тілі, приблизно збігається з масою всіх м'язових клітин, які є одними з найбільших. Ці результати допоможуть вченим краще зрозуміти, як регулюється розмір і кількість клітин у людському організмі.

  • Натомість дослідники з Гонконгу нещодавно порахували кількість усіх мурах на Землі. Їх виявилося 20 000 000 000 000 000, або 20 квадрильйонів, але їхня маса все ще не дотягнула до маси людей.