У дітей із болями росту виявився вищий ризик мігреней

Наявність у дітей і підлітків безпричинного болю в нижніх кінцівках, що його називають болями росту, вказала на вищий ризик мігреней протягом наступних п'яти років. Лікарі припускають, що болі росту можуть бути раннім індикатором мігреней та мають з ними подібну природу виникнення. Про дослідження у журналі Headache пише New Scientist.

Fuji Nakama / Unsplash

Fuji Nakama / Unsplash

Як виявили зв'язок?

Болі росту, за різними оцінками, відчувають від 2,6 до 49,4 відсотка дітей та підлітків. Здебільшого їх пов'язують зі стрімким ростом скелета, але згоди щодо природи явища лікарі та дослідники ще не дійшли. Між тим, деякі відмічають подібність болів росту та мігрені у тому, що обидва стани виникають раптово, мають схожу інтенсивність та повторюваність, наводячи на думку про спільне походження. Вивчаючи подібності, вчені Федерального університету дельти Парнаїби відстежили частоту болів росту та мігреней у 100 дітей віком 5-10 років у процесі зростання, які не мали проблем із головним болем до участі в дослідженні.

Що показав аналіз результатів?

Протягом п'ятирічного спостереження близько половини дітей мали болі росту. Серед них 76 відсотків також стали страждати на головний біль, тоді як у групі без ростових болів таких дітей було лише 22 відсотки. Більш ніж половина дітей із болями росту також мали симптоми, що відповідають критеріям мігрені, як-от пульсуючий біль з підвищеною чутливістю до світла чи звуків. У групі без болів росту таких дітей нарахували лише менш як 6 відсотків.

Результати стали ще одним доводом на користь пов'язаності мігрені та болів росту. Вчені припускають, що в обох випадках річ у порушенні звуження та розширення судин. Якщо наступні дослідження підкріплять результати, лікарі зможуть виявляти за болями росту дітей із підвищеним ризиком головного болю.

  • Всупереч поширеній раніше думці, немовлята теж можуть відчувати біль. А полегшити його, як з'ясувалося, може допомогти вмикання класичної музики.