Археологи на чолі з науковцями Нью-Йоркського університету повідомили про знаходження двох тисяч муміфікованих голів баранів у районі храму Рамсеса II в Абідосі. Вік знахідок оцінюють у більш як дві тисячі років, відносячи до періоду Птолемеїв. Про знахідку розповідає Міністерство туризму та старожитностей Єгипту на своїй сторінці у фейсбуці.
Навіщо стільки голів?
Науковці вважають, що велика кількість голів тварин пояснюється актом масового жертвоприношення під час практики поклоніння баранам в Абідосі. А те, що ритуал провели на місці храму Рамсеса II, який правив у 1200-х роках до нашої ери, свідчить, що фараона могли вшановувати й після тисячі років від його смерті. Поруч з головами баранів археологи знайшли також рештки кіз, корів, оленів і собак.
На локації знайдено і залишки монументальної будівлі часів Шостої династії Стародавнього Царства, яка тривала приблизно з 2345 по 2181 рік до нашої ери. Це руїни палацового комплексу, особливістю якого є масивні стіни, що сягають місцями п'яти метрів у товщину. Споруда зберегла численні статуетки, фрагменти папірусів, рештки деревини, шкіряного одягу і взуття. Та розкопки на місці ще тривають, після завершення яких науковці ретельно вивчать знахідки, щоб краще зрозуміти історію давніх єгиптян.
Серед останніх знахідок з Єгипту, про які ми писали — маленький усміхнений сфінкс, 16-метровий папірус з текстом з Книги мертвих і недоторкана мумія впливового чоловіка, вік якої оцінюють у 4300 років.