Інженери зібрали космічний телескоп імені Ненсі Роман в Центрі космічних польотів імені Годдарда і підготували для подальшого тестування. Роботи з підготовки до запуску телескопа, який призначений для дослідження темної матерії, наднових зір та екзопланет, ідуть за графіком, згідно з яким телескоп запустять у космос у травні 2027 року. Так NASA прагне відновити довіру до своїх космічних місій після тривалих затримок з будування телескопа «Джеймс Вебб». Про це повідомили на сайті SpaceNews.
Як проходить підготовка до запуску?
Телескоп імені Ненсі Роман призначений для спостереження за великомасштабною структурою Всесвіту, а для дослідження екзопланет його обладнали коронографом — пристроєм, який блокує пряме світло від зірок і допомагає розгледіти об’єкти навколо них. Нещодавно зібрали основний блок телескопа, космічний апарат і наукові інструменти телескопа в одному місці, що дозволить інженерам розпочати процес тестування всіх компонентів для забезпечення готовності телескопа до запуску.
Одним із ключових завдань для нового телескопу буде передавання великих обсягів даних, що надходитимуть з космосу. За прогнозами, телескоп генеруватиме петабайти інформації, і NASA передбачає, що система зв’язку може бути перевантажена. Оскільки Мережа далекого космічного зв’язку NASA не зможе попускати такі обсяги інформації, в управлінні планують модернізувати Мережу ближнього космічного зв’язку, щоб забезпечити нормальну роботу телескопа.
Крім того, NASA співпрацює з Європейським та Японським космічними агентствами, які можуть допомогти з обробкою частини даних. Запуск і робота цього телескопу відкриють нові можливості для космічних досліджень та допоможуть краще зрозуміти фундаментальні закони Всесвіту й еволюцію великих космічних структур.
- Проєктування телескопа імені Ненсі Роман закінчили у 2021 році та тоді ж запланували завершити підготовку обладнання до 2024 року.
- Минулого року NASA повідомило про те, що на основну камеру телескопа для дослідження екзопланет та газопилових дисків навколо зір завершили встановлювати матрицю.