На основну камеру телескопа імені Ненсі Роман встановили матрицю

Телескоп імені Ненсі Роман отримав матрицю для своєї основної камери WFI, що її створює для NASA компанія Ball Aerospace. Завдяки WFI телескоп зможе досліджувати зокрема екзопланети та газопилові диски навколо зір, де планети народжуються. Про новий етап збирання телескопа на своєму сайті повідомила NASA.

Збирання камери. NASA / Chris Gunn

Збирання камери. NASA / Chris Gunn

Коли телескоп запустять?

Телескоп The Nancy Grace Roman Space Telescope названий на честь астрономки Ненсі Роман, під керівництвом якої створювались супутники, обсерваторії, а також телескоп «Хаббл». Він став наступним після телескопа «Джеймс Вебб» масштабним проєктом NASA, що направлений на дослідження темної енергії і матерії, а також на відкриття екзопланет та дослідження протопланетних дисків і далеких галактик.

Наразі завершили збирання основного інструмента телескопа — 300-мегапіксельної камери WFI (Wide Field Instrument). Матрицю фокальної площини для камери виготовила компанія Ball Aerospace. Вона містить 18 детекторів та працюватиме за температури у -178 градусів Цельсію, що дасть можливість проводити спостереження в інфрачервоному діапазоні. Після випробувань камеру відправлять для встановлення на сам телескоп. За планами NASA, у космос обсерваторія рушить у 2027 році.