В Англії вперше за тисячоліття народився дикий бізон

У Великій Британії народилося перше за кілька тисячоліть дитинча дикого бізона. Його поява стала несподіванкою для природоохоронців, оскільки вони не знали, що самка, яку невдовзі перед тим випустили в природу, вагітна. Про це повідомляє The Guardian.

Народжене в Англії маля бізона. Kent Wildlife Trust / Youtube

У липні цього року природоохоронці випустили в графстві Кент, що в Англії, трьох самок бізонів (європейських бізонів (Bison bonasus) у рамках проєкту Wilder Blean. Це експеримент, мета якого — використати бізонів як природних інженерів у сильно зміненому людиною середовищі, де проросло багато немісцевих видів. Очікується, що бізони будуть об'їдати й валити одні дерева, створюючи більше світла в лісі, протоптувати стежки й кататися в пилових ваннах, утворюючи нові відкриті місцевості, чим сприятимуть біорізноманіттю та здоров'ю екосистеми.

Три самки, випущені в Кенті у липні. Donovan Wright

Три самки, випущені в Кенті у липні. Donovan Wright

Одна з молодих самок, що прибула з Ірландії, була на момент випуску вже вагітною, але про це не знали. Бізони вміло приховують виношування дитинчат, щоб вберегтися від хижаків, тож про теля стало відомо вже після того, як воно народилося. Опікуни тварин декілька днів не бачили одну з самок у звичному місці, тож занепокоївшися, відправилися на її пошуки. Вона знайшлася разом із маленькою самкою-бізоном. Припускають, що вона народилася 9 вересня, але новину не розголошували через смерть королеви Єлизавети II напередодні.

Самка бізона з телям. Donovan Wright

Самка бізона з телям. Donovan Wright

На території Великої Британії дикі бізони не живуть вже декілька тисячоліть, але захисники природи сподіваються, що тепер вони успішно розмножуватимуться там. Це допоможе відновити чисельність тварин у світі. На початку минулого століття полювання людей майже призвело до вимирання європейського бізона. І тепер усі дев'ять тисяч особин походять від 12 представників виду, яких колись вдалося зберегти в зоопарках.