Супутник CAPSTONE надіслав своє перше фото Місяця

Супутник CAPSTONE надіслав своє перше фото Місяця. На світлину потрапила частина північного полюса супутника Землі. Зображення CAPSTONE здійснив у рамках своєї розширеної місії, що передбачає перевірку навігаційних і зв'язкових технологій на орбіті, де у майбутньому планують збудувати навколомісячну станцію для астронавтів Lunar Gateway, повідомляє на своєму сайті NASA.

Зображення Місяця, яке зробив CAPSTONE.  Advanced Space 2023

Зображення Місяця, яке зробив CAPSTONE. Advanced Space 2023

Що CAPSTONE робить біля Місяця?

CAPSTONE (Cislunar Autonomous System Positioning Operations and Navigation Experiment) — це супутник NASA, що став першим апаратом, який працює на близькій до прямолінійної гало-орбіті навколо другої точки Лагранжа системи Земля-Місяць. У майбутньому NASA планує вивести на неї орбітальну станцію Lunar Gateway, що слугуватиме для астронавтів програми «Артеміда».

Зараз, через понад пів року перебування на орбіті, CAPSTONE розпочав свою розширену місію, у межах якої і зробив перші фото Місяця. NASA з допомогою супутника тестує технології навігації, які б працювали як GPS на Землі для майбутніх місій на Місяць.

А от іншому супутнику NASA, Lunar Flashlight, на жаль, навколомісячної орбіти дістатися не вдалося. Через збій у роботі двигунів він не зміг закріпитися на низькій полярній орбіті Місяця, звідки мав шукати кригу на південному полюсі супутника.