Стрес через малих дітей змусив котів частіше дряпати меблі

Малі діти в одному будинку з котом виявилися причиною, що спонукає тварин дряпати меблі — так вони реагують на стрес. Утім, як виявили вчені, частіше шкодити меблям коти можуть і через довгі ігри, нічну активність та свої особисті риси характеру, як-от агресивність та схильність до руйнування. А от знизити ймовірність шкоди меблям автори дослідження запропонували правильним встановленням дряпок для котів. Дослідження опублікували у журналі Frontiers in Veterinary Science.

Pexels

Pexels

Що ще з'ясували про котів?

Дряпання є природним для котів, але науковці вирішили дослідити, що спонукає одних котів дряпати меблі частіше, ніж інших. У дослідженні на 1 211 котах із Франції виявилося, що ні стать, ні вік, ні інші фізіологічні особливості котів не впливали на частоту дряпання ними меблів. Однак, 58 відсотків котів, які найчастіше дряпали меблі, були в загальному схильними до руйнування.

Також більша активність кота вночі була пов’язаною з більшою ймовірністю дряпання меблів: серед котів, які найчастіше дряпали меблі, 51,2 відсотка були активними вночі, на противагу 41,6 відсотка у групі котів, які дряпали найрідше. Загальна грайливість та активність котів, імовірно, також збільшувала ризик завдавання шкоди меблям. Таким чином, науковці виділили фактори, на які варто звертати увагу, щоб знизити ймовірність шкідливої поведінки котів.

  • А про те, чому коти «ідеальні» з точки зору еволюції, як налагодити з ними стосунки за допомогою гри з м’ячем, чому вони ігнорують наші звертання та як мурчать — читайте у нашому матеріалі «Хвостата наука. Що ми дізналися про домашніх улюбленців у 2023 році».