Станція з вивчення супутників Юпітера JUICE прибула на космодром в Куру

Європейську міжпланетну станцію JUICE доставили на космодром Куру у Французькій Гвіані. У квітні на ракеті-носії «Аріан 5» вона відправиться досліджувати систему Юпітера, зокрема три його найбільші супутники. Про новий етап підготовки JUICE до запуску на своєму сайті повідомляє Європейська космічна агенція (ESA).

ESA

ESA


👋 Підпишіться на наш телеграм-канал! А ще у нас є ютуб 🎬


Що це за місія?

Jupiter Icy Moons Explorer (JUICE) — це місія першого класу у програмі ESA Cosmic Vision, в рамках якої агенція планує відправити міжпланетну станцію для дослідження найбільших супутників Юпітера — Ганімеда, Європи і Каллісто. У задачі JUICE входить детальне дослідження і планети-гіганта, зокрема магнітосфери Юпітера, а також геофізичне вивчення його супутників, під поверхнею яких очікується існування океанів. Для цього апарат має 10 наукових інструментів на борту, до яких входять камери, радари, спектрографи, а також прилади для дослідження магнітного поля.

У січні ESA повідомила, що JUICE пройшла необхідні тестування і готова до запуску. Наразі станція вже прибула на космодром Куру у Французькій Гвіані, звідки планується її запуск на ракеті-носії «Аріан 5». Стартове вікно буде доступним в період між 5 та 30 квітня. Якщо запуск відбудеться успішно, JUICE дістанеться Юпітера вже у липні 2031, а на орбіту навколо Ганімеда — у грудні 2034 року. Наукова програма станції запланована на 3,5 року, після чого вона розіб'ється о поверхню Ганімеда.

Система Юпітера

✨На супутниках Юпітера вперше побачили полярні сяйва в оптичному діапазоні

🪐Також нещодавно навколо планети-гіганта знайшли 12 нових супутників. Всього їх тепер 92