Через спеку тисячі горбатих китів на півночі Тихого океану померли з голоду

Приблизно сім тисяч горбатих китів у північній частині Тихого океану могли померти з голоду через сильну спеку в останнє десятиліття. На це вказує нове дослідження, яке відстежило популяцію китів, ідентифікуючи їх за сотнями тисяч знімків за допомогою алгоритму штучного інтелекту. Це велика втрата китів, зважаючи на те, як повільно вони відновлювали чисельність після заборони на китоловлю. Про дослідження розповідає New Scientist, стаття вчених опублікована у журналі Royal Society Open Science.

Горбатий кит. Nicola Ransome

Горбатий кит. Nicola Ransome

Як порахували втрати китів?

У відстеженні динаміки популяції горбатих китів (Megaptera novaeangliae) науковцям на чолі з ученим Університету Південного Хреста допоміг проєкт Happywhale. У рамках нього людей закликали завантажувати на сайт фотографії китів з усього світу з указанням локації. Усього добровольці поділилися близько 800 тисячами світлин, які піддали для аналізу алгоритму штучного інтелекту. За особливостями форми й забарвлення хвоста тварин він допоміг ідентифікувати понад 100 тисяч особин.

Науковці з'ясували щодо популяції горбатих китів північної частини Тихого океану, що між 2012 та 2021 роками їхня чисельність скоротилася з 33 500 особин до 26 500. Точні числа встановити поки не можуть, однак суттєве скорочення очевидне, вважають вчені. Саме з цим періодом збігається інтенсивна морська спека, яку спричинили викиди парникових газів від людської діяльності. Імовірно, горбаті кити стикнулися з нестачею їжі — ракоподібних і риб, чисельність яких через потепління теж скоротилася.

  • Потепління океану завадить і відновленню південних гладких китів, через зменшення доступності криля, яким вони харчуються.