SpaceX втратила 40 супутників Starlink через геомагнітну бурю

Американська компанія SpaceX не дорахується 40 супутників Starlink через геомагнітну бурю, яка сталася на наступний день після запуску, 4 лютого. За словами компанії, супутники не змогли вийти з безпечного режиму та повернуться або вже повернулися в атмосферу Землі, де згорять.

Shutterstock

Shutterstock

SpaceX вивела першу партію із 60 супутників Starlink на низьку навколоземну орбіту 24 травня 2019 року. З метою забезпечити доступ до широкосмугового інтернету у будь-якій точці планети, компанія запланувала запуск до 42 тисяч супутників. І 3 лютого відбувся черговий запуск 49 супутників на 210 кілометрів над Землею за допомогою ракети Falcon 9.

Пізніше, після перевірок, супутники мали збільшити висоту і перейти на свої робочі орбіти. Однак на розгорнуті у четвер супутники сильно вплинула геомагнітна буря, яка за словами SpaceX, викликала нагрівання атмосфери та збільшення її щільності на висоті, де були супутники. Через це атмосферний опір збільшився на 50 відсотків порівняно з таким під час попередніх запусків, що змусило команду SpaceX втрутитися і перевести супутники у безпечний режим.

Але попередній аналіз показує, що з цього режиму 40 супутників з 49 вийти не зможуть та, вочевидь, повторно увійдуть або вже увійшли назад в атмосферу, де зруйнуються на вході.


Фото в анонсі: Shutterstock