SpaceX спалить сотню старих супутників Starlink

Компанія SpaceX вирішила спалити в атмосфері Землі сотню старих супутників Starlink, щоб розчистити навколоземну орбіту. Протягом шести місяців супутники поступово спускатимуть з їхньої робочої орбіти, поки вони не опиняться на траєкторії падіння у земну атмосферу, повідомляє Space.com.

Супутники Starlink пролітають у небі, виходячи на орбіту. Times of Israel

Супутники Starlink пролітають у небі, виходячи на орбіту. Times of Israel


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Які супутники обрали для спалення?

Супутники, які вирішила спалити SpaceX, належать до найпершої версії Starlink. Зараз вони досі працюють, але компанія відзначила, що саме над цією супутниковою групою вони ризикують втратити контроль і не мати змогу змінювати їхнє положення, як це можливо зараз. Контрольована зміна положення Starlink необхідна, щоб убезпечити їх від зіткнення з іншими апаратами. І поки це можливо для обраної сотні супутників, їх будуть поступово спускати з висоти 600 кілометрів над Землею, щоб уникнути зіткнень.

Утім, ця сотня не буде значною втратою для SpaceX, адже Starlink початково розраховані на те, щоб приблизно через п'ять років згоряти в атмосфері Землі. Це пов'язано з тим, що вони не можуть довго триматися на своїй орбіті. Через низьку висоту супутники не можуть долати атмосферний опір й уповільнюються, а сила тяжіння тягне їх вниз, поки апарати не потрапляють більш щільні шари атмосфери, де згоряють.


Оновлено 15.02 о 13:45: Виправили помилку щодо того, як супутники падають нижче в атмосферу, де згоряють


  • Сьогодні SpaceX має дозвіл на розміщення 12 тисяч супутників Starlink, що викликає занепокоєння в астрономів. Зокрема Starlink вже зіпсували спостереження телескопа «Габбл».