Європейці поспали на вихідних довше за азійців

Аналіз звичок сну більш ніж 220 тисяч учасників із 35 країн вказав, що на вихідних люди сплять у середньому на 3-27 хвилин довше, ніж у будні. Водночас європейці у вихідні схильні проводити у ліжку більше часу, ніж люди із країн Азії, пише New Scientist. Стаття опублікована у журналі Sleep Medicine.

GIPHY

GIPHY

Скільки сплять європейці та азійці?

Вчені Національного університету Сингапуру та компанії Oura Health Oy проаналізували сон 226 187 користувачів розумного персня Oura Ring, що відстежує активність, фази сну та серцебиття. У середньому кожен учасник надав інформацію про 242 ночі, але не менше як 90 ночей, включно з робочими та вихідними днями. Як з'ясувалося, у будні дні жителі країн Азії засинають пізніше за європейців і сплять у середньому на 45 хвилин менше за них, та водночас тривалість їхнього сну більш змінна. Дані також свідчать, що жінки сплять довше за чоловіків загалом на 25 хвилин. Що стосується вихідних, то у всіх країнах люди лягають спати на 15-35 хвилин пізніше, ніж у будні, і просинаються на 30-60 хвилин пізніше. Однак в азійців сон все одно виходить коротшим, ніж у жителів Європи, а також інших західних країн, на 10-15 хвилин у середньому.

Середня тривалість сну та її відмінність у вихідні й будні в учасників із різних країн світу. Adrian R. Willoughby et al. / Sleep Medicine, 2023

Середня тривалість сну та її відмінність у вихідні й будні в учасників із різних країн світу. Adrian R. Willoughby et al. / Sleep Medicine, 2023

  • Між тим, тривалість сну не є визначальною рисою хорошого самопочуття. Одне з досліджень свідчить, що короткий, але більш якісний сон, пов'язаний із більшим задоволенням від життя, ніж просто довгий.