Слідкуйте за нами в Instagram

Ситуація довкола завадила людям правильно оцінити емоції собак

Дослідники з’ясували, що в ситуаціях, коли потрібно оцінити емоції собак, люди покладаються більше на контекст ситуації, ніж на реакцію собаки. Так коли людям показували відео, де собаці давали іграшку, вони могли визначити, що собака щасливий, а коли відео показувало тільки реакцію собаки — у людей виникали труднощі з читанням емоцій собак. Тож науковці радять власникам собак звертати більше уваги на почуття улюбленця та вчитися розпізнавати їхні позитивні та негативні емоції. Дослідження опублікували в журналі Anthrozoös.

Ситуація довкола завадила людям правильно оцінити емоції собак. GIPHY

Ситуація довкола завадила людям правильно оцінити емоції собак. GIPHY

Що збивало з пантелику людей під час оцінки емоцій собаки?

Дослідники записали відео з собакою, де він реагував на позитивні ситуації — коли йому показували іграшку чи повідець, або негативні — коли показували пилосос або сварили його. Після цього відео редагували: розмивали фон або змінювали контекст, так що собака з негативними емоціями потрапляв у позитивне відео. Після цього майже тисячу студентів попросили оцінити настрій собаки на відео та рівень його збудження.

Контекст суттєво впливав на те, як люди сприймали емоції собаки. У відео з розмитим фоном або в очевидно позитивній ситуації люди частіше оцінювали емоції собаки як позитивні. А коли учасникам показували редаговані відео, де контекст був позитивним, то й емоції собаки оцінювали позитивно, незалежно від того, якими вони були насправді.

Науковці зауважують, що у дослідження є свої недоліки, адже вони записували лише одного собаку на відео. Дослідники не виключають, що власники собак краще розпізнають емоції свого улюбленця, ніж незнайомих їм тварин. Утім контекст усе ще відіграє важливу роль у нашому сприйнятті чужих емоцій, особливо коли це стосується тварин, які не можуть їх висловити.

  • А щоб краще порозумітися зі своїм собакою, може бути достатньо подивитися йому в очі. Адже з’ясувалося, що мізки людей і собак під час такого синхронізуються.
  • Водночас собаки можуть не просто впізнавати команди, але й розрізняти людину, яка їх віддає. А найкраще вони впізнають голос свого «основного» власника.