Шовкова акула здолала рекордні для свого виду 27 666 кілометрів за півтора року

Шовкова акула, помічена датчиком пересування біля Галапагоських островів, здолала рекордні для свого виду 27 666 кілометрів за 546 днів. При цьому вона зробила дві міграції на відстань до 4755 кілометрів, пропливши і через місця з активним рибальством. Зважаючи на те, що шовкові акули дотепер мало вивчені та є вразливим видом, вчені наголошують на потребі кращого розуміння міграцій цих риб, щоб вжити обмеження у рибальстві задля їх збереження. Дослідження опубліковане у Journal of Fish Biology.

Шовкова акула, не пов'язана з дослідженням. q phia / Wikimedia Commons

Шовкова акула, не пов'язана з дослідженням. q phia / Wikimedia Commons

Куди подорожувала акула?

Самку шовкової акули (Carcharhinus falciformis) помітили за допомогою датчика на плавнику ще влітку 2021 року. Після того, як тварину описали, її випустили у природу та стали відстежувати її пересування. У перші два місяці акула пливла на захід, а потім північ від екватора, віддалившись від початкового місця на 4725 кілометрів. Там вона пробула місяць, а потім у жовтні стала рухатися на південь, перетнула екватор і продовжила прямувати на схід аж до квітня місяця. Відтак тварина ще кілька разів верталася на захід і південь, повернувшись до місця, де її помітили, лише у листопаді 2022 року. Вчені припускають, що ціллю довгої міграції було відвідування багатших на поживу районів.

Процес помічення шовкової акули та карта з позначенням її пересування. Pelayo Salinas-de-León et al. / Journal of Fish Biology, 2024

Процес помічення шовкової акули та карта з позначенням її пересування. Pelayo Salinas-de-León et al. / Journal of Fish Biology, 2024

Відстань, яку зареєстрували для цієї особини, майже у шість разів перевищує попередні реєстровані міграції шовкових акул. І якщо попередній рекордсмен рухався у середньому зі швидкістю 19,5 кілометра на день, то ця акула долала на добу в середньому 50,7 кілометра. Це навіть більше за інших великих акул, що за ними спостерігали за допомогою датчиків.

  • Інша шовкова акула нещодавно здивувала науковців тим, що відростила собі відрізаний плавник. На загоєння пішло до року часу, але таке явище серед акул взагалі спостерігали лише вдруге в історії.