Акула відростила відрізаний спинний плавник. Таке спостерігають лише вдруге

Майже за рік після травми шовкова акула у водах Флориди відростила відрубаний спинний плавник. Подібне у шовкових акул спостерігають вперше, а загалом в акул усього вдруге, тому значною мірою регенерація цих риб не вивчена, однак реєстрація допоможе краще зрозуміти явище. Про випадок повідомляє Live Science, стаття опублікована у Journal of Marine Sciences.

Спинний плавник шовкової акули в 2022 (зверху) та 2023 (знизу) роках. Josh Schellenberg / John Moore

Спинний плавник шовкової акули в 2022 (зверху) та 2023 (знизу) роках. Josh Schellenberg / John Moore

Що сталося з акулою?

Шовкові акули (Carcharhinus falciformis) живуть в Атлантичному, Тихому та Індійському океанах, але їхня чисельність стрімко скорочується через надмірний вилов. У Флориді через це виловлювати та вбивати їх заборонено, і часто риб позначають мітками для відстеження пересування при їх міграціях. Акула, про яку написали у новій роботі, теж була мічена. І в 2022 році один із дайверів помітив акулу з великою раною на спинному плавнику, яка повторює силует мітки, яку там раніше розмістили. Судячи з фотографій, хтось із людей навмисно відрізав мітку разом із 20 відсотками плавника. Було невідомо, чи виживе після такої травми риба, оскільки вона могла стикнутися з порушеним плаванням чи інфекцією. Однак через 322 дні на знімках дайверів знову помітили цю ж шовкову акулу, але вже з відновленим на 87 відсотків плавником. Вчені припускають, що регенерація більшою мірою обумовлена заростанням рани рубцевою тканиною, але напевно сказати без обстеження не можна. Водночас вони відмічають, що можливість відрощувати плавник є зрозумілим пристосуванням акул, зважаючи на часте травмування хижаками та іншими акулами.

  • Через людську діяльність страждають не лише шовкові акули. Згідно з останніми підрахунками, три чверті видів океанічних акул і скатів опинилися на межі вимирання.