Самка бірманського пітона у Флориді відклала 96 яєць за раз

Самка дикого бірманського пітона у Флориді відклала за один раз 96 яєць, що є найбільшою задокументованою кладкою для представників цього виду. Про рекорд серед цих інвазійних в Америці рептилій повідомляють флоридські науковці з колегами у журналі Reptiles & Amphibians.

Рекордна кладка яєць бірманського пітона, яку знайшли і зберегли дослідники. US Geological Survey

Рекордна кладка яєць бірманського пітона, яку знайшли і зберегли дослідники. US Geological Survey

Що це за змії?

Бірманські пітони (Python bivittatus) природно населяють Південно-Східну Азію, але з минулого століття вони оселилися й на півдні Флориди у США після того, як кілька особин, що утримувалися як домашні улюбленці, вирвалися на волю та сформували там стабільну популяцію. Вид визнаний у місцевості інвазійним, який активно знищує місцевих видів тварин.

Поширенню й укріпленню на чужині бірманських пітонів сприяє, серед іншого, значна плодючість і швидкість розмноження. Зазвичай самки відкладають у середньому 50 (від 22 до 84) яєць за раз, але та, за якою спостерігали в рамках дослідження науковці біля нацпарку Еверглейдс, вирізнилася. Самка з довжиною тіла 494 сантиметри відклала аж 96 яєць, розмірами від п'яти до восьми сантиметрів. Лише з 83 вилупилися змії, що доповнює знання про репродукцію небезпечного інвазійного виду.

Бірманські пітони у Флориді шкодять не лише маленьким місцевим ссавцям, як-от кроликам, а й поїдають час від часу великих алігаторів. Відео діставання алігатора з п'ятиметрового тіла бірманського пітона ми публікували раніше.