«Самець» змії народив 14 дитинчат без запліднення

Гладкогубий райдужний удав (Epicrates cenchria) на ім’я Рональдо, якого вважали самцем, виявився самкою і народив 14 дитинчат, не перебуваючи в контакті з іншими зміями. Таке зачаття називають партеногенезом — він трапляється у рослин, червів та молюсків, але це лише третій його випадок у цього виду тварин. Про незвичний випадок повідомили у новинній службі Портсмутського коледжу, де живе удав.

Удав Рональдо. City of Portsmouth College

Удав Рональдо. City of Portsmouth College

Що ще відомо про Рональдо?

Рональдо потрапив до віварію Портсмутського коледжу через Королівське товариство захисту тварин від жорстокого поводження, й щонайменше дев'ять років не мав контакту з іншими зміями. Деякий час до того як у його віварії студент коледжу виявив дитинчат, Рональдо виглядав трохи товстішим, ніж зазвичай. Але знахідка однаково здивувала співробітників коледжу, зокрема фахівця з рептилій Піта Куінлана (Pete Quinlan), який піклувався про Рональдо. Зараз він оглядає дитинчат Рональдо, щоб визначити їхню стать. Коли вони підростуть, то їм шукатимуть новий дім.

Новонароджені дитинчата удава. City of Portsmouth College

Новонароджені дитинчата удава. City of Portsmouth College

Хто ще здатний до партеногенезу

🦈 У Північній Кароліні не маючи доступу до самців свого виду завагітніла самка ската Шарлотта. Утім, вона могла завагітніти від самця бамбукової акули, який є близькоспорідненим видом.

🐊 Випадок партеногенезу також зафіксували у гострорилих крокодилів. Це навело американських науковців на думку про те, що динозаври також могли розмножуватися таким способом.

🪰 Здатність до партеногенезу також виробляють у тварин штучно. Відтак, втручання у роботу генів чорночеревих дрозофіл надало їм та їхнім донькам здатність розмножуватися без запліднення.