Самка ската в акваріумі завагітніла без самця

В акваріумі Північної Кароліни фахівців спантеличила вагітність самки ската Шарлотти, яка чекає на потомство, всупереч відсутності самців свого виду в її акваріумі. Науковці не виключають, що тварина могла завагітніти від самця бамбукової акули, з якою є еволюційно близькою, повідомляється на сайті акваріума Team ECCO.

Шарлотта. WLOS staff

Шарлотта. WLOS staff


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що відбувалося в акваріумі?

Ще у вересні минулого року працівники акваріуму помітили, що одна з самок скатів, Шарлотта, почала збільшуватися у ширину. Доглядальники занепокоїлися, що вона має пухлину, тож її відвели до ветеринарів, які провели ультразвукове обстеження тварині. Лікарі повідомили, що самка здорова, але вагітна двома, а може й трьома, плодами. Це було дуже дивно, оскільки у скатів рідкісним є випадок партеногенезу — розмноження самок без запліднення їхніх яйцеклітин самцем.

Проведення ультразвукового обстеження Шарлотті. WLOS staff

Проведення ультразвукового обстеження Шарлотті. WLOS staff

Але науковці запідозрили інший не менш дивовижний сценарій: можливо, Шарлотта завагітніла від одного з двох самців білоплямистої бамбукової акули, з якими ділить акваріум. На цю ймовірність вказали сліди укусів на Шарлотті. Спершу доглядальники вважали, що її покусали інші риби в акваріумі, але рани з'являлися навіть після їх відселення. І тоді вчені припустили, що річ у спаровуванні самки ската з самцями акули, для яких характерне покусування своїх партнерок. Щоб впевнитися, чи є дитинчата гібридами або ж наслідком партеногенезу, вчені проведуть ДНК аналіз новонародженим скатам.

Чим ще можуть здивувати скати

🪸 Скати допомогли науковцям досліджувати морське дно

🙄 Вирячені очі скатів виявилися перевагою при плаванні, з'ясували фізики

🚨 Скати поклацали при наближенні до них людей