Розтин підтвердив смерть підлітка від екстремально гострої чипсини

Смерть американського підлітка, що помер минулого року за кілька годин після куштування екстремально гострої чипсини, настала через високий вміст у ній гострого капсаїцину. Як показав розтин, у хлопця була вроджена патологія серця, яка зробила його вразливішим до негативної дії речовини. Про таке розповідає The Associated Press.

SARAH CROWDER

SARAH CROWDER


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що відбулося з підлітком?

Про трагедію стало відомо у вересні 2023 року. Підліток з Массачусетсу вирішив себе випробувати, скуштувавши дуже гостру чипсину «Paqui One Chip Challenge», яка приправлена найгострішими у світі перцями. За кілька годин хлопець втратив свідомість і помер, попри зусилля медиків.

Лікарі взялися провести ретельний розтин підлітка, щоб встановити, що стало причиною раптової смерті. І вони виявили, що дитина мала раніше невідомі вроджені вади — збільшене серце та проростання однієї з його артерій всередину м'язової тканини, замість її розташування на поверхні органа. Оскільки капсаїцин у великій кількості може спричиняти серцеві порушення навіть у здорових людей, лікарі вважають, що він став причиною фатальних змін у підлітка з Массачусетсу. Імовірно, посилене скорочення серця від чипсини спричинило порушення кровопостачання серцевого м'яза, а відтак і його зупинку.

  • Нещодавно у Книгу рекордів Гіннеса внесли новий найгостріший у світі перець. Перець Х має гостроту в 2,69 мільйона одиниць за шкалою Сковілла, тоді як звичний перець халапеньйо — до 5 000 одиниць.