Американський підліток помер після поїдання дуже гострої чіпсини

У штаті Массачусетс 14-річний хлопець помер через кілька годин після того, як з'їв єдину чіпсину, приправлену двома найгострішими перцями у світі. Поки що достеменно невідома причина смерті юнака, однак з полиць американських магазинів вже забрали продукт, повідомляє Science Alert.

Коробка та чіпсина Paqui One Chip Challenge. Sarah Dussault / MediaNews Group / The Mercury News via Getty Images

Коробка та чіпсина Paqui One Chip Challenge. Sarah Dussault / MediaNews Group / The Mercury News via Getty Images

Наскільки гостра була чіпсина?

Продукт, після якого помер хлопець, виробляється компанією Amplify Snack Brands під торговою назвою Paqui One Chip Challenge. Всередині коробки у формі труни із зображенням червоного черепа міститься єдина тортилья, приправлена двома найгострішими перцями у світі. У різні роки виробник використовував різні комбінації перців, а в 2023 спецію склали сорти Каролінський жнець та Naga Viper, гострота яких складає 2 мільйони та 1,4 мільйона одиниць за шкалою Сковілла, відповідно. Для порівняння, звичайний стручковий перець має гостроту до 100 одиниць, а поширений перець халапеньйо — близько 2 000 одиниць.

Що стало з підлітком?

Хоч на упаковці Paqui значиться попередження, що продукт призначений лише для дорослих, його вільно можуть купити і діти. Гаріс Волобах (Harris Wolobah), 14-річний школяр із Массачусетса, теж вирішив скуштувати пекучу тортилью. Але після цього він звернувся до шкільного медпункту із сильним болем у шлунку, повідомивши медикам про пїдання Paqui. Лікарі відправили хлопця додому, і вже за кілька годин він втратив свідомість, а невдовзі помер, попри зусилля парамедиків.

Мати Гарріса зазначає, що він був здоровим підлітком і вважає, що його смерть настала саме через чіпсину. Пройде ще кілька тижнів, перш ніж розтин вкаже на справжню причину смерті дитини. Між тим, поодинокі випадки небезпечного ураження мозкових артерій чи стравоходу, а також смерті після поїдання вкрай гострого перцю були відомі й раніше.