Ройові дрони скооперувалися та приземлилися на чотириногого робота

Китайські інженери-розробники швидкісних дронів об'єдналися із розробниками чотириногих роботів і показали, як приземляти на них рій коптерів. Пара дронів політала у залі крізь перешкоди, а потім разом опустилася чотириногому на спину. Як роботи попрацювали разом, компанія DeepRobotics показала на своєму YouTube-каналі.

DeepRobotics / YouTube

Науковці з Чжецзянського університету, що у Китаї, продемонстрували політ пари маленьких дронів, які політали через перешкоди, а потім разом приземлилися на спину чотириногому роботу від китайської компанії DeepRobotics. Так, працюючи разом, дрони можуть проходити частину шляху, не витрачаючи власного заряду енергії, а натомість літати там, де чотириногий пройти не зможе.

Це дрони, про яких ми нещодавно розповідали. Десятеро таких запустили у бамбукові хащі, де вони політали, не руйнуючи свій рій. Дрони важать 300 грамів, а у навігації їм допомагає обмін інформацією з дронами поруч. У кожного є система візуально-інерційної одометрії, яка працює незалежно на кожному дроні для формування рою, а також камера і датчики UMU. Так дрони оцінювали своє положення, ділилися ним з іншими, і в підсумку подолали 65 метрів лісом, не руйнуючи свій рій.

Ідея ставити різних роботів у пару не нова. Наприклад, в археологічному парку Помпей разом із дроном-напарником працює охоронцем чотириногий робот Спот від Boston Dynamics. А норвезький дрон, оснащений для роботи під землею, допоміг чотириногому ANYmal дослідити університетські підвали.

Чому дронам краще літати роєм?

🇺🇦 По-перше, рій дронів — це красиво. Японці на підтримку України здійняли в небо три сотні коптерів, які передали у нічному небі послання підтримки

👃Також багато дронів — це ефективніше. Пів сотні 40-грамових коптерів разом автономно винюхали джерело витоку газу

🤝А тут дронів хоча і не рій, а всього чотири. Але співпраця допомогла їм перенести п'ять кілограмів вантажу


Фото в анонсі: DeepRobotics / YouTube