Робот з гвинтами у колесах підкотився до озера і перелетів його

Американські інженери показали чотириколісного робота, який може не лише їздити, а і повзати, ставати на задні колеса для ходьби, а також має в колесах чотири гвинти для польотів. У випробуваннях робот доїхав до озера та перелетів його, але інженери пропонують використовувати його для доставки посилок чи навіть космічних місій. Про свою розробку вчені повідомили у Nature Communications.

Робот перетворюється з дрона на колісного робота. caltech / YouTube

Робот перетворюється з дрона на колісного робота. caltech / YouTube

Навіщо роботу і кататися, і літати?

У створенні свого мультимодального мобільного морфобота M4 інженери з Каліфорнійського технологічного інституту надихнулися тим, як пташенята гоацинів можуть використовувати свої крила для пересування не лише по повітрю, а і по землі та деревах — за допомогою кігтів на них. Робот M4 також використовує лише свої колеса, однак блокуючи їх чи перевертаючи, демонструє вісім різних форм пересування, зокрема повзання і політ.

Таким чином, вважають інженери, їхній робот зможе безпечно для себе і автономно пересуватися незнайомими місцевостями. Тому для нього також розробили алгоритм планування руху, який на основі даних із зовнішніх датчиків, як-от камер, допоможе М4 підбирати форму пересування. У випробуваннях робот заїхав на схил під 45 градусів, перелетів ставок, подібно квадрокоптеру, а також походив на задніх колесах та поповзав, мов ящірка, пригнувши всі чотири колеса.

Виробування робота на кампусі університету. caltech / YouTube

Раніше ми розповідали про гусеничного робота HUUVER, який також може літати завдяки восьми пропелерам.