Робот-хірург від Sony виконав мікрохірургічну операцію на кукурудзяному зерні

Корпорація Sony представила прототип нового хірургічного робота, здатного виконувати надзвичайно точні операції на кровоносних судинах та нервах діаметром до одного міліметра. У презентаційному відео робот продемонстрував свою точність, розрізавши та зашивши кукурудзяне зернятко. Однією з відмінних рис робота є функція автоматичної заміни хірургічних інструментів, яка зводить затримки в процесі операції до мінімуму. Деталі про розробку опубліковані на сайті Sony.

Як влаштований і випробовувався новий робот-хірург від Sony?

Роботизована система складається з двох основних частин: консолі з контролерами, за допомогою яких хірург керує роботом, та самого робота, який відтворює рухи рук хірурга в зменшеному масштабі. Завдяки чутливості контролерів до стискання, хірург може виконувати як високоточні маніпуляції, так і більш грубі рухи, не відриваючи рук від підставки.

Прототип робота пройшов випробування в японському медичному університеті Aichi. Під час експерименту лікарі та інший медперсонал, який не має спеціальної підготовки з мікрохірургії, з допомогою робота успішно провели операцію зі з'єднання кровоносних судин (анастомозу) тварин діаметром близько 0,6 мм.

Поки що невідомо, коли саме Sony планує запустити робота в серійне виробництво та почати його широке використання в медичних закладах. Однак компанія повідомляє, що продовжуватиме співпрацю з університетськими медичними підрозділами та лікарнями для подальшого розвитку та перевірки ефективності технології роботизованої хірургічної допомоги.

  • Можливості роботів-хірургів за останні роки суттєво розширилися. Один такий ще пару років тому провів самостійну лапароскопічну операцію свині.
  • А інший взагалі працював у космосі і зробив 20 тестових розрізів стрічок, що імітували людські тканини, на МКС, в той час як хірурги, що ним керували, лишалися на Землі.