Ризик фібриляції передсердь виявився на 20 відсотків нижчим при відмові від солі

Відмова від додавання до страв солі виявилася пов'язаною із нижчим на 20 відсотків ризиком фібриляції передсердь — патологічним станом, коли передсердя починають раптово швидко скорочуватися, перешкоджаючи здатності серця нормально прокачувати кров. Про відкриття повідомляє The Guardian з посиланням на цьогорічну конференцію Європейської асоціації кардіології.

GIPHY

GIPHY

Як визначили користь відмови від солі?

Сіль є відомим фактором ризику серцево-судинних хвороб, зокрема через здатність збільшувати кров'яний тиск. І лише в одному Китаї принаймні частковою відмовою від солі можна було б запобігти 8 мільйонам смертей. Зробити це легше можна з переходом на замінник солі, у якому частина натрію хлориду замінена на калію хлорид. Але науковці з Національного університету Кюнгпук у Південній Кореї з колегами вирішили з'ясувати, як відмова від солі вплине на частоту такого небезпечного стану як фібриляція передсердь. Для цього вони проаналізували медичні дані про понад 500 000 британців віком від 40 до 70 років.

З'ясувалося, ті, хто додає сіль у їжу лише час від часу, мають на 15 відсотків менший ризик фібриляції передсердь, ніж ті, хто завжди солить страви. А ті, хто взагалі не солить собі їжу, мають на 20 відсотків менший ризик. Водночас дослідження показує, що навіть люди, які лише іноді пропускають соління, мають на 12 відсотків менші шанси патологічного скорочення серця.