Рідкісна амазонська ласка вперше потрапила на фото завдяки збирачам кави

У Болівії місцевим фермерам, що займаються виробництвом кави, вперше вдалося зафільмувати рідкісну амазонську ласку. Раніше тварину не лише ніколи не фотографували, а і взагалі не зустрічали у країні. Загалом зустріч людей з ласкою стала 24-ю в усій історії спостережень за видом. Про відкриття повідомили у статті журналу Check List.

Амазонська ласка. Eyner Eugenio Quispe / APCERL

Амазонська ласка. Eyner Eugenio Quispe / APCERL

Що особливого у амазонській ласці?

Амазонську ласку (Neogale africana) вдалося зафільмувати двічі: один раз під час полювання, іншого разу в норі, куди вона тікала від людей. Що цікаво, ласку помітили на 900 кілометрів південніше її задокументованого ареалу, а також на рекордній висоті 1400 метрів над рівнем моря. Потім тварина зникла, але спостережень було достатньо, щоб підтвердити наявність цього виду в Болівії. Тепер науковці закликають частіше досліджувати важкодоступні регіони країн, де раніше зустрічали вид, щоб розробити кращі методи захисту цих ласок від вимирання.

Амазонська ласка. Eyner Eugenio Quispe / APCERL

Амазонська ласка. Eyner Eugenio Quispe / APCERL

Яких ще рідкісних тварин фільмували науковці

🐆 На Борнео вдалося зафільмувати самку рідкісного підвиду борнейського димчастого леопарда з двома дитинчатами. Це може свідчити про придатні умови для розмноження цього виду.

🦏 Також в Індонезії камера у природному парку зробила фото дитинчати рідкісного яванського носорога віком 3-5 місяців разом із матір'ю. Чисельність цього виду менша за сто особин.

🦑 У Тихому океані морські біологи зафільмували рідкісного глибоководного кальмара з найбільшими у світі фотофорами, тобто світними органами.

🐊 У дикій природі в Камбоджі природоохоронці помітили, як вилупилися 60 дитинчат рідкісного сіамського крокодила. Таке масове вилуплення є найбільшим за останнє століття.

Neogale africana
Назву «африканська» вид отримав у 1818 році, коли перший екземпляр передали із Португалії до Парижа, де його помилково назвали африканською твариною