Біологи зафіксували на відео кальмара з найбільшими у природі світними органами

Морським біологам вдалося записати на відео рідкісного глибоководного кальмара Taningia danae, якого до цього майже не вдавалося побачити у природному середовищі. T. danae вважається найбільшим глибоководним кальмаром та має найбільші у дикій природі фотофори — органи, які можуть світитися у темряві і приваблювати жертву. Свою знахідку вчені опублікували на сайті Університету Західної Австралії.

The University of Western Australia  / YouTube

Чим особливий цей кальмар?

Кальмара T. danae помітили на глибині одного кілометра біля островів Самоа у Тихому океані. Довжина зафіксованого на камеру кальмара становила 75 сантиметрів. T. danae має фотофори на двох щупальцях, які використовуються для заманювання здобичі. Саме з їх допомогою кальмар намагався вполювати глибоководну установку з камерами, через що його вдалося детально роздивитися в усіх деталях.

  • Часом вченим вдається фільмувати й інших рідкісних кальмарів. Так, минулого року рідкісного глибоководного кальмара Grimalditeuthis bonplandi зафільмували всього вдруге в історії.
  • Іноді фіксують також унікальну для певних видів кальмарів поведінку. Наприклад, біля берегів Коста-Рики вчені зняли на відео самку кальмара з кладкою яєць.