Ракета-носій SpaceX Falcon 9 впала в океані після рекордного запуску

Перший ступінь ракети-носія SpaceX Falcon 9, який здійснив рекордні 19 польотів у космос, впав на платформі в океан, де здійснив приземлення після запуску 23 грудня. Чи затонув ступінь, або ж залишився на платформі, поки невідомо. Але у нових версіях Falcon 9 планують розмістити систему, яка захищатиме ракети від таких випадків, повідомила SpaceX у твіттері.

Ракета Falcon 9 зі ступенем B1058 під час запуску 23 грудня. SpaceX / Twitter

Ракета Falcon 9 зі ступенем B1058 під час запуску 23 грудня. SpaceX / Twitter

Що це за ступінь?

Перший ступінь ракет Falcon 9 є багаторазовим, тобто після кожного запуску ракети він не згоряє в атмосфері, а приземляється на землю чи в океан, після чого його можна використати для повторних запусків. 23 грудня ступінь із серійним номером B1058 здійснив свій 19 політ, доставивши 23 супутники Starlink на орбіту. Це найбільша кількість запусків серед усіх ступенів Falcon 9, а також і найбільша серед усіх ракет, які придатні для повторних запусків. Всього з використанням B1058 SpaceX запустила понад 860 супутників за 3,5 року, а також використала його для доставки на Міжнародну космічну станцію двох астронавтів.

Як впав ступінь?

Через 8,5 хвилини після запуску B1058 приземлився біля узбережжя Флориди в Атлантичному океані на борт автономного безпілотного корабля-космопорта, які SpaceX використовує для посадки перших ступенів. Однак, на сушу ступінь доставити не встигли — через сильний вітер та хвилі B1058 перевернувся та, можливо, впав у воду. Так ступінь завершив свою історію запусків — за повідомленням SpaceX, його більше не використовуватимуть. Однак, у майбутньому SpaceX сподівається уникнути таких випадків, оснастивши перші ступені Falcon 9 новими посадковими опорами, що будуть самостійно вирівнюватися й компенсувати вплив непогоди.

  • Ще одним нещасним випадком завершився другий випробувальний запуск надважкої ракети SpaceX Starship. Ракета здолала 148 кілометрів, але обидва її ступені вибухнули у повітрі.