Біологи визначили нейрони, які вкорочують мухам вік при спогляданні мертвих родичів

Американські науковці визначили нейрони, що відповідальні за ранню смерть у мух, які спостерігають своїх мертвих родичів. Точний механізм впливу наразі невідомий, але він пов'язаний із порушенням роботи гормону інсуліну, зазначається у статті журналу PLOS Biology.

Самка Drosophila melanogaster. Hannah Davis

Самка Drosophila melanogaster. Hannah Davis

Як смерть родичів впливає на мух?

Попередні дослідження показали, що мухи дрозофіли (Drosophila) живуть менше, якщо мають можливість бачити своїх мертвих родичів. Відомо, що за цим стоять нейрони, здатні експресувати рецептор серотоніну, але які саме — допомогло з'ясувати дослідження вчених Мічиганського університету. Дослідники простежили, які нейрони активуються у мух при спогляданні мертвих дрозофіл і з'ясували, що у процесі залучені дві групи клітин еліпсовидного тіла центральної нервової системи мух — R2 та R4. Коли мухам штучно активували ці нейрони, це спричиняло такий же ефект на тривалість життя, як і спостереження мертвих тіл.

Наступні вивчення вказали, що визначені нейрони порушують молекулярну сигналізацію, пов'язану з гормоном інсуліном, але точний механізм впливу на довголіття ще не з'ясований. Нервова система мух доволі примітивна, але наступні дослідження допоможуть краще зрозуміти, як сприйняття смерті впливає на здоров'я та довголіття в інших видів, зокрема у людей.