Повернення станції OSIRIS-REx зі зразками з астероїда побачили у наземний телескоп

Міжпланетну станцію OSIRIS-REx, що доставляє на Землю зразки з астероїда Бенну, роздивилися у наземний телескоп на Тенеріфе. Наразі станція здійснила останній маневр із наближення до Землі, щоб потім скинути на поверхню капсулу зі зразками астероїдного ґрунту. Світлину OSIRIS-REx з відстані 4,6 мільйона кілометрів від Землі опублікувала Європейська космічна агенція (ESA).

Станція з відстані 4,6 мільйона кілометрів від Землі. ESA

Станція з відстані 4,6 мільйона кілометрів від Землі. ESA

Що це за місія?

У 2016 році станція OSIRIS-REx рушила досліджувати астероїд Бенну — 500-метровий астероїд, що знаходиться на відстані 80 мільйонів кілометрів від Землі. У 2018 році станція дісталася Бенну і вивчала його з відстані у п'ять кілометрів, а у 2020 опустилась на кілька секунд на поверхню астероїда і за допомогою роботизованої руки взяла 400 грамів матеріалу астероїда. У середині 2021 року OSIRIS-REx розпочав повернення на Землю, щоб передати законсервовані у капсулу зразки. За планом NASA, 24 вересня станція наблизиться на відстань 102 тисяч кілометрів від Землі та відпустить капсулу, яка за допомогою парашута приземлиться у районі американського штата Юта. Сама ж станція відправиться до нової цілі — астероїда Апофіс, до якого прибуде у 2029 році і також спробує взяти зразки.

  • Раніше зразок з астероїда на Землю доставила японська станція «Хаябуса-2». Вона привезла породи навколоземного астероїда Рюгу.