Поширеність гомосексуальності у тварин виявилася недооціненою науковцями

В опитуванні зоологів виявили, що більшість з них спостерігала гомосексуальну поведінку досліджуваних тварин, але менше половини фіксували ці спостереження і лише 18,5 відсотка публікували такі результати. Це може свідчити, що гомосексуальність значно більш поширена в природі, ніж відомо з літературних джерел. Дослідження опублікували у журналі PLOS One.

Зоолог з мавпами Saimiri sciureus. ajr_images / Getty Images

Зоолог з мавпами Saimiri sciureus. ajr_images / Getty Images

Як дізналися про таку тенденцію?

Як зазначають автори дослідження, гомосексуальну поведінку спостерігали у більшості груп тварин, хоча публікації на цю тему зазвичай стосуються лише кількох видів — макак, бізонів та оленів. Для того, щоб зрозуміти причину цього, вони провели опитування 65 науковців, які вивчали приматів, слонів, парнокопитних, хижаків та гризунів.

Виявилося, що 76,7 відсотка опитуваних спостерігали у досліджуваного виду тварин гомосексуальну поведінку, але лише 48,2 відсотка збирали дані про ці спостереження. Основними причинами для цього респонденти назвали не упередженість, а те, що їхні лабораторії займалися іншим напрямком досліджень або ж що ця поведінка зустрічалася рідко. Вони також зазначили, що наукові журнали під час публікації надають перевагу ґрунтовним дослідженням теми над описами одиночних спостережень.