Індійський модуль «Чандраян-3» надіслав перші знімки Місяця

Під час виходу на навколомісячну орбіту бортовим камерам індійського посадкового модуля «Чандраян-3» вдалося отримати кілька зображень супутника. Світлини опублікувала Індійська організація космічних досліджень і розробок (ISRO).

Знімки, які вдалося отримати «Чандраяну-3». ISRO

Знімки, які вдалося отримати «Чандраяну-3». ISRO

Що зараз робить «Чандраян-3» навколо Місяця?

Місія «Чандраян-3» — третя для Індії місія з дослідження Місія — стартувала 14 липня із запуском у космос посадкового модуля з місяцеходом на борту. З навколоземної орбіти, на яку апарати доставила ракета GSLV-Mk3, вони дісталися орбіти Місяця з мінімальною відстанню до супутника у 164 кілометри, а максимальною — у 18 074 кілометри. Під час під час маневру, необхідного для виходу на орбіту супутника, «Чандраян-3» і отримав перші світлини Місяця.

Зараз модуль здійснив вже другий маневр для корекції своєї орбіти навколо супутника — серія таких маневрів має до 23 серпня поступово опустити апарати на висоту 100 кілометрів над Місяцем, звідки вони почнуть здійснювати м'яку посадку на його поверхню у районі південного полюса. За планом, і модуль, і місяцехід пропрацюють близько 14 земних днів, вивчаючи місячну сейсмічну активність, потоки заряджених частинок на супутник та його поверхню.