Першу вакцину для тимчасової стерилізації собак почали використовувати в Чилі

Першу вакцину для стерилізації собак на рік почали використовувати в Чилі. Вона сприяє виробленню антитіл, які припиняють вироблення статевих гормонів у собак обох статей. Така вакцина може стати альтернативою хірургічній стерилізації та гормональним препаратам, які мають побічні ефекти, зокрема підвищений ризик ускладнень після операції та раку. Про це повідомив Science Alert.

Першу вакцину для тимчасової стерилізації собак почали використовувати в Чилі. GIPHY

Першу вакцину для тимчасової стерилізації собак почали використовувати в Чилі. GIPHY

Як працює вакцина для стерилізації?

Оскільки антитіла впливають на статеві гормони собак, вакцина не тільки запобігає розмноженню собак, але й зменшує сексуальну поведінку тварин, зокрема спроби копуляції з тваринами чи неживими об’єктами. Проведене раніше дослідження на безпритульних та домашніх собаках також не виявило значних побічних ефектів вакцини.

Вакцину вже запатентували у 40 країнах світу, а також у Європейському Союзі. Така вакцина може допомогти стерилізувати безпритульних собак, адже на відміну від хірургічної стерилізації не потребує тривалої госпіталізації тварин.

  • Генна терапія самок кішок змогла замінити хірургічну стерилізацію, зробивши їх постійно стерильними без серйозних побічних ефектів.
  • А використання гормональної контрацепції або стерилізації коал допомогло зберегти евкаліптові ліси та самих тварин, які ними харчуються.