Перерва у силових тренуваннях на 10 тижнів не завадила наростити м’язи та збільшити їхню силу. Як виявилося, зменшення фізичних показників після перерви швидко компенсувалося після повернення до тренувань. Такі результати свідчать про те, що спортсменам не варто турбуватися через випадкові перерви у заняттях, адже їх можна надолужити без шкоди для фізичної сили. Дослідження опублікували в журналі Scandinavian Journal of Medicine & Science in Sports.
Вимірювання м'язової сили та об'єму. Juha et al. / Scandinavian Journal of Medicine & Science in Sports, 2024
Як визначали ефективність тренувань?
Для дослідження науковці залучили 55 здорових і нетренованих дорослих добровольців, яких розділили на дві групи: одна тренувалася безперервно протягом 20 тижнів, інша — протягом 10 тижнів, потім мала 10 тижнів перерви, а потім знову тренувалася протягом 10 тижнів. До, під час та після завершення тренувань дослідники проводили вимірювання м’язової сили та об’єму м’язів учасників.
Як виявилося, як безперервне, так і тренування з перервою мали схожий позитивний вплив на силу м’язів та їх об’єм. Так сила м’язів зросла на 20-25 відсотків, а об’єм — на 10-15 відсотків. Група, яка робила перерву у тренуваннях, відновила свої показники вже за п’ять тижнів після повернення до тренувань. Результати можуть змінити ставлення людей до спорту, адже часто після довгої перерви у тренуваннях люди втрачають мотивацію до них повертатися, бо бояться не надолужити втрачене.
Що впливає на користь тренувань
🕐 Як виявилося, тренування лише на вихідних можуть бути настільки ж ефективними, як і регулярні: вони зменшили ризик розвитку 264 хвороб, а також запобігли деменції.
🏋️♀️ А от для нарощування м’язів короткі щоденні тренування з гантелями виявилися дієвішими за довгі тренування раз на тиждень.
💪 І навіть якщо тренування не мають видимого результату, такого як схуднення, вони здатні робити жирову тканину здоровішою, знижуючи рівень запалення у ній.