Пакистанці створили штучні льодовики для запасання води під час посухи

Фермери на півночі Пакистану винайшли спосіб зберігання достатньої кількості води під час посухи: взимку вони накачують воду зі струмків у селище, утворюючи штучні льодовики. Навесні ці льодовики поступово тануть, надаючи воду для поливу сільськогосподарських культур. До такого методу довелося вдатися тому, що через зміни клімату в регіоні стало випадати набагато менше снігу, який раніше був основним джерелом вологи навесні. Про це розповіло видання AFP.

Штучні льодовики в Пакистані. AFP

Штучні льодовики в Пакистані. AFP

Як штучні льодовики вплинули на врожаї?

Штучні льодовики почали створювати у 20 селах поблизу гір Каракорум, де знаходиться друга найвища вершина світу — К2. У цій місцевості льодовики починають танути у червні, наповнюючи гірські річки. Через це раніше фермерам доводилося чекати травня, щоб починати сіяти культурні рослини, тому за рік вдавалося отримати лише один врожай.

Тепер же воду зі струмків накачують у села, під тиском розбризкуючи в повітрі, щоб під дією сильного морозу вона одразу сформувала льодовик. Один такий льодовик може зберігати понад два мільйони літрів води без необхідності створювати резервуари для води. Завдяки цьому фермери можуть починати саджати рослини раніше та робити посіви двічі чи навіть тричі на рік.

Як пов’язані посуха та сільське господарство

🚜 Дослідники з’ясували, що до 2050 року посухи в регіонах, які постачають сільськогосподарську продукцію до ЄС, вплинуть на майже половину цього імпорту.

🫠 Центральна Азія, до якої належать і північні регіони Пакистану, вже страждає від сильної посушливості через зміни клімату та повітряних течій.

🌍 Але за останні 30 років сухіше стало не лише в Пакистані, а на трьох чвертях поверхні Землі. І це пов’язано не з тимчасовими посухами, а з постійною тенденцією до сухішого клімату.