Пацієнт з бічним аміотрофічним склерозом вперше покерував приладами в домі силою думки

Пацієнт з бічним аміотрофічним склерозом — рідкісною нейродегенеративною хворобою, яка уражає опорно-рухову систему — першим у світі покерував домашніми приладами силою думки. У цьому йому допоміг інтерфейс мозок-комп’ютер від компанії Synchron та голосовий помічник Amazon Alexa. Що цікаво, імплант йому в мозок ввели через вену на шиї, не проводячи хірургічного втручання. Така технологія може допомогти людям з важким паралічем. Про це повідомило видання Business Wire.

Відео того, як чоловік керує приладами в домі за допомогою інтерфейсу мозок-комп’ютер. Synchron

Відео того, як чоловік керує приладами в домі за допомогою інтерфейсу мозок-комп’ютер. Synchron

Як працює інтерфейс мозок-комп'ютер?

Імплант Synchron, який встановили 64-річному пацієнту Марку, працює, перетворюючи його мозкові сигнали на команди для пристроїв. Поєднавши його функції з функціями голосового помічника Alexa, науковці надали йому можливість вмикати та вимикати світло, здійснювати відеодзвінки, програвати музику, дивитися фільми та читати книги, контролювати розумні домашні прилади та навіть здійснювати покупки в інтернеті. І якщо раніше для цього пацієнтам доводилося використовувати голосові команди або доторки, то нова технологія дозволяє керувати довколишніми приладами без фізичних чи голосових зусиль, що особливо важливо для людей із важким паралічем.

Чим ще керували за допомогою думки

💻 Раніше імпланти цієї ж компанії дозволили паралізованим учасникам з бічним аміотрофічним склерозом покерувати персональним комп’ютером.

♟ А перший чоловік, якому вживили в мозок чип від компанії Neuralink зміг зіграти в шахи онлайн та у відеогру Civilization VI.

🧠 Другий пацієнт з чипом Neuralink силою думки пограв у відеогру Counter-Strike 2, хоча раніше йому потрібен був спеціальний джойстик для керування ротом.