Другий пацієнт з чипом Neuralink пограв в Counter-Strike 2 силою думки

Компанія Neuralink повідомила, що другий пацієнт з її чипом успішно відновився після операції та вже навіть зміг пограти в Counter-Strike 2 силою думки. Раніше для того, щоб пограти в цю гру, йому доводилося керуватися джойстиком за допомогою рота. Щоб опанувати керування курсором, йому знадобилося п’ять хвилин, після яких пацієнт побив світовий рекорд зі швидкості контролю курсора за допомогою інтерфейсу мозок-комп’ютер. Про це повідомили на сайті компанії.

Відео гри Алекса в Counter-Strike 2. Neuralink

Які ще успіхи у другого пацієнта з Neuralink?

Другий пацієнт, Алекс, отримав чип Neuralink у Неврологічному інституті Барроу через втрату рухливості всіх чотирьох кінцівок внаслідок травми хребта. На відміну від першого пацієнта з Neuralink, у Алекса не спостерігали від’єднання частини електродів, яке могло б призвести до втрати чутливості. Крім простих програм та ігор, Алекс також навчився проєктувати 3D-об’єкти у CAD-програмах і навіть самостійно створив тримач для зарядного пристрою Neuralink, який пізніше надрукували на 3D-принтері.

Для розширення контролю над мишею спеціалісти Neuralink співпрацюють з Алексом, щоб удосконалити його досвід користування складними програмами, такими як 3D-редактори. У майбутньому компанія планує розширювати функціонал чипів Neuralink для того, щоб їх користувачі почувалися ще більш самостійними і могли взаємодіяти і з матеріальним, а не лише віртуальним світом.

  • Перший пацієнт, якому вживили чип Neuralink, Нолан Арбо, зіграв у шахи онлайн у прямому етері та пограв у відеогру Civilization VI.
  • Інший мозковий імплант, компанії Synchron допоміг двом паралізованим чоловікам вводити до 20 символів за хвилину, здійснювати покупки в інтернеті та банківські операції.