Однорукий людиноподібний робот Девід справився з піпеткою

Німецький однорукий робот на ім'я Девід продемонстрував, як може вправлятися із піпеткою. П'ять пальців, планування руху і пропріоцептивні відчуття дозволили йому набрати нею рідину з однієї склянки і перелити в іншу. Як Девіду це вдалося, команда інженерів-розробників опублікувала на YouTube-каналі свого університету. А більше інформації про робота доступно у їхньому блозі.

DLRRMC / YouTube

DLRRMC / YouTube

Антропоморфний робот Девід — це розробка вчених з Інституту робототехніки і мехатроніки, що у Німеччині, якого вперше представили ще 10 років тому на конференції ICRA. Тоді він справився із забиванням цвяхів молотком, а інженери позиціонували його як роботизовану копію людської руки, яка подібна і за розмірами, і за вміннями. Повністю він важить 26 кілограмів та окрім 165 датчиків, які стежать за положенням кожної його складової, має 76 вентильних електродвигунів.

Як зазначають розробники, його швидкість та можливості порівнювані з людськими. А тому цього разу, щоб показати Девіда у новому середовищі, його залучили до «лабораторного» завдання з роботи з автоматичною піпеткою. Все відбувалося не так швидко, як це міг би зробити лаборант, однак Девід у його ролі все ж з першої спроби зміг взяти піпетку до рук, охопивши її всіма пальцями. Затим він перевернув руку та великим пальцем натиснув на дозатор. Згідно з описом від вчених, робот послуговувався не лише своїми пропріоцептивними відчуттями, а і відстежував положення предметів зовні, імовірно, за допомогою камери.

DLRRMC / YouTube

Часто людиноподібність роботів вчені пояснюють тим, що так їм буде легше працювати серед людей. Або людям буде простіше серед них. Ось, наприклад, британський робот Ameca, яку дуже вразив після пробудження не лише світ, а і її власні руки. Вона працюватиме у сфері розваг. А от японському роботу-залізничнику його, хоч і значно масштабована, антропоморфність має допомогти операторам керувати ним у VR.

Які ще завдання виконують роботи з руками?

🍌Іноді роботів змушують чистити банани, щоб показати, що вони вміють ладнати зі своїми руками та не нашкодять ними

💰 А іноді роботи, нехай і з всього двома пальцями, змушені збирати зі столу монетки, щоб навчитися роботи з дрібними предметами

🛁 А деякі вчаться складати рушники, щоб стати більш скоординованими та краще вправлятися із складними для планування рухів речами


Фото в анонсі: DLRRMC / YouTube