Один рік силових тренувань зміцнив м'язи пенсіонерів на три роки вперед

Інтенсивні силові тренування протягом одного року у пенсійному віці допомогли зберегти силу м’язів ніг протягом наступних трьох років. При цьому звичайні тренування середньої інтенсивності не показали таких результатів, і у тих, хто займався спортом помірно, спостерігали звичну для старшого віку втрату м’язової маси. Про відкриття повідомили у журналі BMJ Open Sport and Exercise Medicine.

GIPHY

GIPHY

Яка користь тренувань у старшому віці?

У дослідженні брали участь 369 добровольців із Данії з середнім віком 71 рік, 61 відсоток з них були жінками. Третина з них протягом року тричі на тиждень виконувала силові вправи під наглядом тренера, інша третина — виконувала ті ж вправи вдома або в лікарні з інтенсивністю 50-60 відсотків, порівняно з попередньою групою, ще третина — не займалася взагалі.

Крім того, що інтенсивні силові тренування допомогли зберегти силу м’язів, у групи, що ними займалася, була найбільша серед усіх учасників маса тіла без урахування жиру. Також в обох групах, що виконували хоч якийсь тип тренувань відсоток жиру навколо внутрішніх органів за чотири роки суттєво не зріс, тоді як у контрольної групи він поступово зростав протягом цього періоду.

  • Інтенсивні заняття спортом можуть також допомогти продовжити життя. Відтак, професійні бігуни минулого століття прожили майже на 5 років довше, ніж інші люди з їхнього покоління.
  • Фізична активність у середньому віці також допомогла надолужити її брак у молодості. На думку науковців, це означає, що почати займатися спортом можна і після 50 років, отримуючи від цього стільки ж користі.