Нового динозавра назвали на честь скандинавського бога Локі

Нового динозавра Lokiceratops rangiformis, рештки якого знайшли у штаті Монтана на північному заході США, назвали на честь скандинавського бога обману Локі через гострі, подібні до клинків, роги. За оцінкою науковців, цей вид динозаврів населяв Північну Америку більше 75 мільйонів років тому. Про свою знахідку вони повідомили у журналі PeerJ.

Череп Lokiceratops rangiformis. Marcus Donivan / Museum of Evolution

Череп Lokiceratops rangiformis. Marcus Donivan / Museum of Evolution

Чим особливий новий вид динозаврів?

Lokiceratops rangiformis є представником родини цератопсидів, тобто чотириногих динозаврів, які мають роги та кістковий щит на голові для захисту та приваблювання партнерів. Від інших представників цієї родини новий вид динозаврів відрізняють особливо гострі роги та асиметрія виростів кісткового щита, що нагадує асиметрію рогів північного оленя. Рештки, знайдені у кар’єрі Локі, розкажуть науковцям більше про фауну Північної Америки часів Крейдового періоду.

Художественне зображення Lokiceratops rangiformis. Reuters

Художественне зображення Lokiceratops rangiformis. Reuters

На честь кого ще називали нові види

🐟 Амазонських риб-родичів піраній назвали на честь Саурона — лиходія з «Володаря Перснів». Усе через подібність їхнього забарвлення на Око Саурона.

🐝 Паразитичних ос, які пірнають, щоб відкласти яйця у тіла водних гусениць, назвали на честь японського монстра Ґодзілли.

🐜 Назва блідих і струнких мурах, які живуть у темряві, пов’язана із лордом Волдемортом — лиходієм із «Гаррі Поттера».

🪱 Давнього багатощетинкового черва, чиї рештки знайшли на заході США, назвали на честь черва Шай-Хулуда з романів Френка Герберта «Дюна».

🎤 Тейлор Свіфт настільки надихнула одного науковця, що відкритий ним вид багатоніжок назвали на честь цієї співачки. Інший вид науковець назвав на честь дружини.

🐍 З ім’ям актора Гаррісона Форда, який зіграв Індіану Джонса, пов’язана назва нового виду змій, яких виявили на болотах Перу.