Новий вид австралійських павуків назвали на честь Венома і Тома Гарді

Новий вид павуків з Австралії отримав назву Venomius tomhardyi — на честь персонажа коміксів видавництва Marvel Comics прибульця-симбіота Венома, а також актора Тома Гарді, що його зіграв у фільмах за мотивами коміксу. Про відкриття пишуть австралійські та бразильські вчені у журналі Evolutionary Systematics.

Зліва — Venomius tomhardyi, справа — Веном із коміксу

Зліва — Venomius tomhardyi, справа — Веном із коміксу

Що спонукало вчених дати павуку таку назву?

Новий вид знайшли під час експедиції до півдня Австралії, зокрема острова Тасманія, та при перегляді тисяч старих музейних колекцій. Тварину з довжиною тіла 5-10 міліметрів віднесли до родини павуків-колопрядів, або хрестовиків (Araneidae), які виділяються будівництвом вертикальної круглої павутини. Однак вдень павук може ховатися у вистелених шовком щілинах гілок дерев.

Спершу вчені відмітили, що досліджуваний павук нагадує представників колопрядів родів Phonognatha та Leviana своїм видовженим черевцем та кольором. Але він відрізнився від них будовою статевих органів, зокрема двома незвично довгими волосками на гомілці педипальп у самців. Це вказало на потребу описати не лише новий вид, а й рід, якому зрештою дали назву Venomius, оскільки у візерунку на черевці павука дослідники розгледіли риси голови Венома. А наразі єдиний вид, що його представляє, отримав видовий епітет tomhardyi — на честь актора Тома Гарді.

Ліва педипальпа самця Venomius tomhardyi. Giullia de F. Rossi et al. / Evolutionary Systematics, 2023

Ліва педипальпа самця Venomius tomhardyi. Giullia de F. Rossi et al. / Evolutionary Systematics, 2023

  • Актора Гаррісона Форда нещодавно вшанували, назвавши на його честь новий вид змій. Що цікаво, персонаж Індіана Джонс, якого він грає, змій боїться. А на честь Кіану Рівза назвали нові для науки протигрибкові сполуки.