Нова терапія раку шийки матки знизила смертність на 40 відсотків
Нова терапія раку шийки матки знизила смертність серед пацієнток на 40 відсотків, показало дослідження у п’яти країнах. Вона складалася з короткого курсу хімієтерапії перед стандартним лікуванням поєднанням променевої та хімієтерапії. Крім ризику смерті, нова терапія також на 35 відсотків знижувала ризик рецидиву. Оскільки вона використовує доступні та вже випробувані препарати для хімієтерапії, науковці сподіваються, що скоро таке лікування впровадять у клінічне використання у всьому світі. Це допоможе боротися з раком, який, за даними ВООЗ, щороку забирає понад 350 тисяч життів. Про відкриття повідомили у журналі The Lancet.
Як впроваджували нову терапію?
Загалом дослідження тривало протягом 10 років: науковці підбирали модель лікування та 500 пацієнток, які мали локалізований рак шийки матки, тобто не мали метастаз. Половина пацієнток отримувала традиційне лікування — п’ятитижневе лікування цисплатином з променевою терапією. Інша половина перед цим протягом шести тижнів отримувала ін’єкції препаратів для хімієтерапії — карбоплатину та паклітакселу.
Нова терапія у наступні п’ять років забезпечила виживання 80 відсотків пацієнток, порівняно зі 72 відсотками тих, хто отримував стандартну. Водночас 72 відсотки пацієнток з групи з новою терапією не мали метастаз у наступні п’ять років, порівняно з 64 відсотками у стандартній групі. Це особливо важливо, адже рак шийки матки має схильність до рецидиву чи утворення метастаз після стандартного лікування. Науковці сподіваються, що така ефективність нової терапії сприятиме тому, що її швидше впровадять як звичний метод лікування для пацієнток з раком шийки матки.
Які ще відкриття робили стосовно раку в жінок
🦠 Ретроспективне дослідження показало, що кількість випадків раку вагіни зросла, особливо у країнах з низьким індексом людського розвитку. Основними факторами ризику назвали незахищений секс та вірус імунодефіциту людини.
🧪 Європейські науковці довели, що мазок із шийки матки можна використовувати для ранньої діагностики раку яєчників з точністю від 55 до 70 відсотків.
🫁 Японські дослідники описали два випадки, коли діти заражалися раковими клітинами від матері у процесі пологів. Через рак шийки матки у матерів у їхніх дітей розвинувся рак легенів.